E-õpe: Ruumiplaani loomine algajatele (Gravit Designer`i baasil)

Aeg: Koolitusega saab liituda/ alustada igal ajal kokkuleppel koolitusjuhi ja lektoriga.
Lisainfo: E-õppena (100%) läbitakse õppematerjal Moodle keskkonnas ja esitatakse valmistööd ning saadakse juhiseid, vastuseid tekkinud küsimustele ja tagasisidet koolitajalt.

Sihtrühm:
koolitus on mõeldud kõigile huvilistele, kellel on vajadus koostada ruumi/ korteri üldplaan lihtsustatud kujul (nt. korteri müümisel).
Koolitus sobib samuti kinnisvarabüroodele töötajate oskuste ja vilumuste kasvatamiseks, haldusfirmadele lao-, tööstus-, tootmisruumide eskiisplaani koostamiseks ning alustavatele ettevõtjatele tutvumiseks mitmel eesmärgil kasutatava vabavaralise kujundusprogrammiga GRAVIT DESIGNER.         

Õppe alustamise nõuded: arvuti kasutamise baasoskused. Enda poolt kasutatavasse arvutisse installeeritud vabavaraline kujundusprogramm GRAVIT DESIGNER (Corel Corporation-ilt).      

Maht:  20 tundi (kestvus 12 päeva)

Õppevorm: 100% e-õpe


Õpiväljundid:                       

 • oskab kasutada oma töös programmi GRAVIT DESIGNER lihtsamaid võtteid,
 • teab ruumi üldplaani loomise olulisemaid põhimõtteid,
 • oskab arvutisse viia ruumi 2D üldplaani koos mõningate sisekujunduselementidega,
 • oskab loodud joonise üle kanda universaalsematesse failiformaatidesse (.pdf, .jpg, .png).


Koolituse teemad:    

 • ruumi 2D plaani koostamise põhimõtted,
 • kujundusprogrammi GRAVIT DESIGNER üldmõisted,
 • kujundusvõtted ja -vahendid:
  -kujundid (joon, ristkülik, ring),
  -tegevused (kujundi korrigeerimine, täitevärvid ja -pinnad, kihid, dubleerimine, peegeldamised, pööramine),
  -töö tekstiga,
  -joonise eksportformaadid (s.h. PDF-, JPG-, PNG-formaat),
 • valmivad kaks 2-toalise korteri 2D üldplaani joonist (lihtsam ja detailsem).


Nõuded õppe lõpetamiseks:
koolituse läbimiseks tuleb õppijal teostada ja esitada 2 iseseisvalt valminud ruumi üldplaani joonist. 

Maksumus: 205€/ osaleja. Hinna sees on kursuse materjalid Moodles+ juhendaja konsultatsioon 3 tunni ulatuses (praktiliselt umbes 1,5-2 tundi esimese joonise valmimiseks ja 1-1,5 tundi teise joonise valmimiseks).

Õppekeskkonna kirjeldus: teooria läbimiseks ja tööde esitamiseks kasutatakse e-õppe keskkonda Moodle. E-õpe on kaasaegseim õppevorm, mis võimaldab õppida endale sobival ajal, tempos ja olenemata asukohast. Koolitaja jagab töödele tagasisidet ja vastab tekkinud küsimustele. Õppija kasutab õppeks isiklikku arvutit, kuhu installeerib vabavaralise programmi Gravit Designer.

Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Lektor:
Lemmi Aimre
on kujunduskunstnik. Lõpetanud aastal 2008 bakalaureusena Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias kujunduskunsti eriala, varasemalt omandanud Tartu Riiklikus Ülikoolis majandusküberneetika eriala. Töötanud Tartu Ülikooli Raamatukogus programmeerijana, Tartu Ülikooli Kirjastuses kujundaja-arvutigraafikuna, alates 1997-st aastast vabakutselise arvutigraafiku, hiljem graafilise disaineri ja kujunduskunstnikuna.

Koolitusjuht: Gerli Ollino, 445 1968; 501 4291, e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.