E-õpe: Ruumiplaani loomine algajatele (Gravit Designer`i baasil)

Aeg: Koolitusega saab liituda/ alustada igal ajal kokkuleppel koolitusjuhi ja lektoriga.
Lisainfo: E-õppena (100%) läbitakse õppematerjal Moodle keskkonnas ja esitatakse valmistööd ning saadakse juhiseid, vastuseid tekkinud küsimustele ja tagasisidet koolitajalt.

Sihtrühm:
koolitus on mõeldud kõigile huvilistele, kellel on vajadus koostada ruumi/ korteri üldplaan lihtsustatud kujul (nt. korteri müümisel).
Koolitus sobib samuti kinnisvarabüroodele töötajate oskuste ja vilumuste kasvatamiseks, haldusfirmadele lao-, tööstus-, tootmisruumide eskiisplaani koostamiseks ning alustavatele ettevõtjatele tutvumiseks mitmel eesmärgil kasutatava vabavaralise kujundusprogrammiga GRAVIT DESIGNER.         

Õppe alustamise nõuded: arvuti kasutamise baasoskused. Enda poolt kasutatavasse arvutisse installeeritud vabavaraline kujundusprogramm GRAVIT DESIGNER (Corel Corporation-ilt) või võimalus töötada veebipõhise programmiversiooniga.    

Maht:  20 tundi (kestvus 12 päeva)

Õppevorm: 100% e-õpe


Õpiväljundid:                       

 • oskab kasutada oma töös programmi GRAVIT DESIGNER lihtsamaid võtteid,
 • teab ruumi üldplaani loomise olulisemaid põhimõtteid,
 • oskab arvutisse viia ruumi 2D üldplaani koos mõningate sisekujunduselementidega,
 • oskab loodud joonise üle kanda universaalsematesse failiformaatidesse (.pdf, .jpg, .png).


Koolituse teemad:    

 • ruumi 2D plaani koostamise põhimõtted,
 • kujundusprogrammi GRAVIT DESIGNER üldmõisted,
 • kujundusvõtted ja -vahendid:
  -kujundid (joon, ristkülik, ring),
  -tegevused (kujundi korrigeerimine, täitevärvid ja -pinnad, kihid, dubleerimine, peegeldamised, pööramine),
  -töö tekstiga,
  -joonise eksportformaadid (s.h. PDF-, JPG-, PNG-formaat),
 • valmivad kaks 2-toalise korteri 2D üldplaani joonist (lihtsam ja detailsem).


Nõuded õppe lõpetamiseks:
koolituse läbimiseks tuleb õppijal teostada ja esitada 2 iseseisvalt valminud ruumi üldplaani joonist. 

Maksumus: 235€/ osaleja. Hinna sees on kursuse materjalid Moodles+ juhendaja konsultatsioon 3 tunni ulatuses (praktiliselt umbes 1,5-2 tundi esimese joonise valmimiseks ja 1-1,5 tundi teise joonise valmimiseks).

Õppekeskkonna kirjeldus: teooria läbimiseks ja tööde esitamiseks kasutatakse e-õppe keskkonda Moodle. E-õpe on kaasaegseim õppevorm, mis võimaldab õppida endale sobival ajal, tempos ja olenemata asukohast. Koolitaja jagab töödele tagasisidet ja vastab tekkinud küsimustele. 

Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Lektor:
Lemmi Aimre
on kujunduskunstnik. Lõpetanud aastal 2008 bakalaureusena Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias kujunduskunsti eriala, varasemalt omandanud Tartu Riiklikus Ülikoolis majandusküberneetika eriala. Töötanud Tartu Ülikooli Raamatukogus programmeerijana, Tartu Ülikooli Kirjastuses kujundaja-arvutigraafikuna, alates 1997-st aastast vabakutselise arvutigraafiku, hiljem graafilise disaineri ja kujunduskunstnikuna.

Koolitusjuht: Gerli Ollino, 445 1968; 501 4291, e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.