E-õpe: Väliruumi kavandamine arvutis (Gravit Designer`i baasil)

Aeg: Koolitusega saab liituda/ alustada igal ajal kokkuleppel koolitusjuhi ja lektoriga.
Lisainfo: E-õppena (100%) läbitakse õppematerjal Moodle keskkonnas ja esitatakse valmistööd ning saadakse juhiseid, vastuseid tekkinud küsimustele ja tagasisidet koolitajalt.

Sihtrühm:
koolitus on mõeldud kõigile huvilistele, kellel on vajadus enne aiatöödele asumist panna täpsemalt paika väliruumi 2D-plaan. Koolitus sobib ka haljastusega tegelevate firmade töötajatele ning alustavatele aiandusettevõtjatele tutvumiseks mitmel moel kasutatava vabavaralise kujundusprogrammiga GRAVIT DESIGNER. Koolitus on mõtteliselt seotud e-kursusega Ruumiplaani loomine algajatele (GravitDesigneri baasil). Üks kursus täiendab teist ja kinnistab programmi loogika ja töövõtete omandamist.       

Õppe alustamise nõuded: arvuti kasutamise baasoskused. Enda poolt kasutatavasse arvutisse installeeritud vabavaraline kujundusprogramm GRAVIT DESIGNER (Corel Corporation-ilt) või võimalus töötada veebipõhise programmiversiooniga.   

Maht:  24 tundi (kestvus 15 päeva)

Õppevorm: 100% e-õpe

Õpiväljundid:                       

• oskab kasutada oma töös programmi GRAVIT DESIGNER lihtsamaid võtteid,
• oskab luua väliruumi mistahes objektidest sümbolkujundeid,
• oskab arvutisse viia väliruumi 2D üldplaani koos sümbolkujunditega,
• oskab loodud joonise üle kanda universaalsematesse failiformaatidesse (.pdf, .jpg, .png).


Koolituse teemad:    

• väliruum, väliruumi liigid ja komponendid,
• kujundusprogrammi GRAVIT DESIGNER üldmõisted,
• kujundusvahendid ja -võtted:
- kujundid (joon, ristkülik, ring, vabavormilised kujundid),
- tegevused (nii fikseeritud kui vabavormilise kujundi korrigeerimine, täitevärvid ja -pinnad, kihid, dubleerimine, peegeldamised, pööramine),
- töö tekstiga,
- fotofaili importimine,
- joonise eksportformaadid (s.h. PDF-, JPG-, PNG-formaat),
• valmivad kaks väliruumi 2D üldplaani joonist (terrassi- ehk puhkeala plaan, aiaosa haljastusplaan).

Nõuded õppe lõpetamiseks: koolituse läbimiseks tuleb õppijal teostada ja esitada 2 iseseisvalt valminud väliruumi plaanijoonist. 

Maksumus: 355€/ osaleja. Hinna sees on kursuse materjalid MOODLEs + juhendaja konsultatsioon 3 tunni ulatuses (praktiliselt umbes 1,5-2 tundi esimese joonise valmimiseks ja 1-1,5 tundi teise joonise valmimiseks).

Õppekeskkonna kirjeldus: teooria läbimiseks ja tööde esitamiseks kasutatakse e-õppe keskkonda Moodle. E-õpe on kaasaegseim õppevorm, mis võimaldab õppida endale sobival ajal, tempos ja olenemata asukohast. Koolitaja jagab töödele tagasisidet ja vastab tekkinud küsimustele. 

Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Lektor:
Lemmi Aimre
on kujunduskunstnik. Lõpetanud aastal 2008 bakalaureusena Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias kujunduskunsti eriala, varasemalt omandanud Tartu Riiklikus Ülikoolis majandusküberneetika eriala. Töötanud Tartu Ülikooli Raamatukogus programmeerijana, Tartu Ülikooli Kirjastuses kujundaja-arvutigraafikuna, alates 1997-st aastast vabakutselise arvutigraafiku, hiljem graafilise disaineri ja kujunduskunstnikuna.

Koolitusjuht: Gerli Ollino, 445 1968; 501 4291, e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

Täida väli!
Täida väli
Täida väli!
Täida väli!
Täida väli!
Täida väli!

Õppekorraldus

Kursuse eest tasumine

  1. Kursuse eest tasumine toimub arve alusel. Arve saadetakse e-posti teel Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt. Arve tuleb tasuda arvel märgitud tähtajaks.
  2. Kokkuleppel koolitusjuhiga on võimalik tasuda õppetöö eest osade kaupa.

Kursusest loobumine

  1. Kui kursusele registreerunul ei ole võimalik kursusest osa võtta, tuleb sellest teavitada koolitusjuhti.
  2. Peale oma osalemise kinnitust koolitusjuhile (kinnitusmeil saadetakse eelnevalt kursuslase e-mailile) ei ole võimalik koolitusest loobuda. Koolitustasu ei tagastata ning arve tasumise kohustus kursuslasele jääb.
Kinnita!
Invalid Input

Maksja

(täita juhul kui tasujaks on kas ettevõte või kolmas isik)

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input