E-õpe: Väliruumi kavandamine arvutis (Gravit Designer`i baasil)

Aeg: Koolitusega saab liituda/ alustada igal ajal kokkuleppel koolitusjuhi ja lektoriga.
Lisainfo: E-õppena (100%) läbitakse õppematerjal Moodle keskkonnas ja esitatakse valmistööd ning saadakse juhiseid, vastuseid tekkinud küsimustele ja tagasisidet koolitajalt.

Sihtrühm:
koolitus on mõeldud kõigile huvilistele, kellel on vajadus enne aiatöödele asumist panna täpsemalt paika väliruumi 2D-plaan. Koolitus sobib ka haljastusega tegelevate firmade töötajatele ning alustavatele aiandusettevõtjatele tutvumiseks mitmel moel kasutatava vabavaralise kujundusprogrammiga GRAVIT DESIGNER. Koolitus on mõtteliselt seotud e-kursusega Ruumiplaani loomine algajatele (GravitDesigneri baasil). Üks kursus täiendab teist ja kinnistab programmi loogika ja töövõtete omandamist.       

Õppe alustamise nõuded: arvuti kasutamise baasoskused. Enda poolt kasutatavasse arvutisse installeeritud vabavaraline kujundusprogramm GRAVIT DESIGNER (Corel Corporation-ilt) või võimalus töötada veebipõhise programmiversiooniga.   

Maht:  24 tundi (kestvus 15 päeva)

Õppevorm: 100% e-õpe

Õpiväljundid:                       

• oskab kasutada oma töös programmi GRAVIT DESIGNER lihtsamaid võtteid,
• oskab luua väliruumi mistahes objektidest sümbolkujundeid,
• oskab arvutisse viia väliruumi 2D üldplaani koos sümbolkujunditega,
• oskab loodud joonise üle kanda universaalsematesse failiformaatidesse (.pdf, .jpg, .png).


Koolituse teemad:    

• väliruum, väliruumi liigid ja komponendid,
• kujundusprogrammi GRAVIT DESIGNER üldmõisted,
• kujundusvahendid ja -võtted:
- kujundid (joon, ristkülik, ring, vabavormilised kujundid),
- tegevused (nii fikseeritud kui vabavormilise kujundi korrigeerimine, täitevärvid ja -pinnad, kihid, dubleerimine, peegeldamised, pööramine),
- töö tekstiga,
- fotofaili importimine,
- joonise eksportformaadid (s.h. PDF-, JPG-, PNG-formaat),
• valmivad kaks väliruumi 2D üldplaani joonist (terrassi- ehk puhkeala plaan, aiaosa haljastusplaan).

Nõuded õppe lõpetamiseks: koolituse läbimiseks tuleb õppijal teostada ja esitada 2 iseseisvalt valminud väliruumi plaanijoonist. 

Maksumus: 250€/ osaleja. Hinna sees on kursuse materjalid MOODLEs + juhendaja konsultatsioon 3 tunni ulatuses (praktiliselt umbes 1,5-2 tundi esimese joonise valmimiseks ja 1-1,5 tundi teise joonise valmimiseks).

Õppekeskkonna kirjeldus: teooria läbimiseks ja tööde esitamiseks kasutatakse e-õppe keskkonda Moodle. E-õpe on kaasaegseim õppevorm, mis võimaldab õppida endale sobival ajal, tempos ja olenemata asukohast. Koolitaja jagab töödele tagasisidet ja vastab tekkinud küsimustele. 

Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Lektor:
Lemmi Aimre
on kujunduskunstnik. Lõpetanud aastal 2008 bakalaureusena Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias kujunduskunsti eriala, varasemalt omandanud Tartu Riiklikus Ülikoolis majandusküberneetika eriala. Töötanud Tartu Ülikooli Raamatukogus programmeerijana, Tartu Ülikooli Kirjastuses kujundaja-arvutigraafikuna, alates 1997-st aastast vabakutselise arvutigraafiku, hiljem graafilise disaineri ja kujunduskunstnikuna.

Koolitusjuht: Gerli Ollino, 445 1968; 501 4291, e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.