Traditsioonilise Tiibeti meditsiini alused

Aeg: planeerimisel 2020 sügis, 4 korda, 4 ak tundi korraga, kell 16.30-19.45
Toimumise koht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus Niidupargi tn. 12, Pärnu.
Sihtrühm: Akadeemilise või –täiendmeditsiini valdkonnas tegutsev terapeut, massöör, nõustaja, kes soovib inimese tervise käsitluse mitmekesistamiseks kasutada Tiibeti meditsiini metoodikat, diagnostika baaskäsitlust ning vaateid toitumisele ja eluviisile. Samuti kõik, kel huvi enda ning oma tuttavate ja lähedaste tervise analüüsimiseks ja aitamiseks kasutada pärimusmeditsiini põhiprintsiipe. Pakume juurde ka teisi mooduleid, antud valdkonnaga täpsemalt tutvumiseks.
Grupi suurus: miinimum 6 õppijat ja maksimum 20 õppijat.
Maht: 16 tundi

Õpiväljundid:
See kursus annab võimaluse saada täpsem ülevaade väga pikkade traditsioonidega Tiibeti pärimusmeditsiinist, mille teadmised on autentsel kujul säilinud tänapäevani. Tiibeti traditsiooniline meditsiin (TTM) on samaväärselt akadeemilise meditsiiniga riiklikult rakendatav meditsiinisüsteem mitmekümnes riigis, mis katab ligi poolt maailma populatsioonist. Viimastel aastakümnetel on Tiibeti meditsiini õpetused sarnaselt Hiina ja Ajurveeda süsteemiga järjest laiemalt kasutusele võetud ka lääne ühiskonnas. Sellel kursusel saab põhjalikuma ülevaate
Õppija teab Tiibeti meditsiini inimesekäsitlust, kehatüüpe, organismi ülesehitust kehaenergiate tasandil ning füüsilises vormis, haiguste algpõhjustest, patoloogiate tekkemehhanismidest, diagnostikameetoditest ning dieedi ja eluviisi printsiipidest tervise hoidmisel ja ravimisel.

- tunneb Tiibeti meditsiini alustekstide -- 4 meditsiinilist tantrat – Kjud Ši -- ülesehitust ja seeläbi TTM struktuuri, oskab kasutada viie elemendi loogikat ja sellest tulenevat inimeste kolme kehatüübi olemust, nende hindamise aluseid ja analüüsi;
- orienteerub kolme kehaenergia alamliikides, tunneb üldiselt keha formeerumise mehhanisme, dieedi ja eluviisi rolli immuunsüsteemi kujunemisel ja kehaenergiate tasakaalu hoidmisel, haiguste tekkepõhjuseid (esmased ja teisesed), haiguste seoseid emotsioonidega, patoloogiate liikumisteid ning avaldumisi sesoonselt ja inimese elutsüklis. Oskab hinnata keha sise- ja meeleorganite seost ning selle printsiibi kasutamist üldises diagnostikas.
- omab ülevaadet TTM diagnostikast; oskab teostada algtasandil vaatlust (sh keele ja uriini diagnostika), palpatsiooni ehk pulsidiagnostikat.
- tunneb dieedi ja eluviisi printsiipe TTMis, teab toitumise seost kehanergiate ja –tüüpidega, immuunsüsteemi seost seedekuumusega; oskab anda üldisi toitumissoovitusi vastavalt kehatüübile, patoloogiatele, aastaajale, vanusele; tunneb kokkusobimatute toidude kombinatsioone; oskab anda üldisi soovitusi eluviisi vallas vastavalt kehatüübile ja aastaaegadele.

 

Kursuse teemad:

I. moodul: Tiibeti meditsiini tutvustus ja ülesehitus, TTM baasteksid 4 meditsiinilist tantrat – Kjud Ši; 5 elemendi käsitlus ja sellest tulenevad inimeste 3 kehatüüpi, nende hindamise alused ja analüüs;
II. moodul: kolme kehaenergia alamliigid, keha formeerumise mehanism, dieedi ja eluviisi roll immuunsüsteemi kujunemisel ja kehaenergiate tasakaalu hoidmisel, haiguste tekkepõhjused (esmased ja teisesed), haiguste seos emotsioonidega; patoloogiate liikumisteed ning avaldumised sesoonselt ja inimese elutsüklis. Keha sise- ja meeleorganite seos ning selle printsiibi kasutamine diagnostikas.
III. moodul: ülevaade TTM diagnostikast; vaatlus (sh keele ja uriini diagnostika), palpatsioon ehk pulsidiagnostika.
IV. moodul: dieet ja eluviis TTMis, toitumise seos kehanergiate ja –tüüpidega, immuunsüsteemi seos seedekuumusega; toitumissoovitused vastavalt kehatüübile, patoloogiatele, aastaajale, vanusele; kokkusobimatud toidud; eluviis vastavalt kehatüübile ja aastaaegadele.

Läbiviijad:
Loengut viivad läbi Tiibeti meditsiini terapeudid Silva ja Kaido Soobik. Nad mõlemad on õppinud Rahvusvaheslises Tiibeti Meditsiini Akadeemias dr. Nida Chenagtsangi käe all ning töötanud viimased 15 aastat Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Pärnus. Silva on lõpetanud ka Tartu Tervishoiukõrgkooli toitumisnõustaja erialal. Lisaks tegelevad nad Tiibeti meditsiini ning vaimsete praktikate koolituste ja laagrite korraldamisega omaloodud Tiibeti meditsiini maakeskuses, Jõõpres.

Koolituse lõpus saate tunnistuse koolituse läbimise kohta.

Kursuse hind: 155 eurot, võimalus tasuda kahes osas.
Tasumine ning loobumine:
osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Koolitusjuht: Heleri Heinla, PKHK koolitusjuht, 4451968; 53446945
e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© 2018 PÄRNUMAA KUTSEHARIDUSKESKUS | Niidupargi tn 12 | Pärnu | 80047 | tel +372 442 7870 | kursused[at]hariduskeskus.ee

Please publish modules in offcanvas position.