Avatud õpe on tasmeõppest üks moodul, kus koolitataval on võimalus liituda tasemeõppega kutseõppe keskhariduse baasil või sessioonõppe õppekavade järgi õppijatega, valides endale sobiva(d) mooduli(d). Moodulõppe eesmärgiks on pakkuda uusi, alternatiivseid õpivõimalusi täiskasvanutele.
Õppijal on võimalus valida erineva mahuga mooduleid või komplekteerida mitmest moodulist endale sobiv õppeplaan.
Moodulõpe on tasuline.
Sihtgrupp: Õppijad, kes soovivad ennast täiendad aianduse valdkonnas.
Maht: 90 tundi auditoorset tööd.
Aeg: planeerimisel
Toimumiskoht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Niidupargi tn 12.
Eesmärk:
Õpetusega taotletakse, et õppija omandab teadmised erinevatest taimedest, kasvukohtadest ja -nõuetest, tööks vajalike tööriistade ja mehhanismide kasutamisest ning oskuse rakendada omandatud teadmisi erinevate haljasalade rajamisel ja hooldamisel.
Õppesisu:
1. Istutusalade mahamärkimine. Projekt. Töökirjeldus. Mõõteriistad. Geosünteedid. Multšid. Servamaterjalid ja nende paigaldamine. Materjalimahtude arvutamine. Aias ja haljasalal kasvatatavad taimed (vt nimekiri) ja nende kasvutingimused. Umbrohud ja nende tõrjeviisid. Keskkonnaohutus. Kasvupinnased ja nende ettevalmistamine. Lõimise ja happesuse määramine käepäraste vahenditega.
2. Projekti (töökirjelduse) lugemine. Seemnete külvamine. Taimede istutamine, kastmine, toestamine. Istutusjärgne tagasilõikus. Multšimine. Suurte puude istutamine ja toestamine. Tööohutusnõuded. Ergonoomilised töövõtted.
3. Enamlevinud ilutaimede kahjustajad ja nende liigitus. Taimekaitsetööde põhimõtted. Taimekaitsetööde teostamine. Taimekaitsevahendid. Umbrohud ja nedne tõrjevõtted. Hekid, nedne lõikamine ja pügamine. Heki lõikamise masinad. Hekikäärid. Taimede hooldusvõtted (lõikamine, kastmine, multšimine, kobestamine, rohimine, toestamine, talveks ettevalmistamine jm). Väetamise põhimõtted. Väetamise mõju taimedele ja keskkonnale. Väetusskeem. Taimejäätmete komposteerimine.
Õpitulemused:
- tunneb ära toataimed ning mõistab nende kasvunõudeid ja hoolduspõhimõtteid;
- rajab ja hooldab vastavalt juhistele sisehaljastust, lähtudes sisehaljastusobjekti;
- eripärast ning haljastuseks kasutatavate taimede kasvunõuetest tunneb ära
- toataimede kahjustajad ja kirjeldab tõrjevõtteid.
Koolitaja: Erna Gross, PKHK kutseõpetaja, täiskasvanute koolitaja
Eesti Põllumajanduse Akadeemia,1984. eriala agronoom; Tartu Ülikool, 1994 filosoofia teaduskond pedagoogika eriala, Tallinna Pedagoogikaülikool, 2003 pedagoogikamagister; andragoogi kutsekvalifikatsioon IV perioodiks 2008- 2013
Maksumus: 720 EUR-i, võimalus tasuda kolmes osas
Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).
Info: tel 53446945, 44 51968,