Avatud õpe on tasmeõppest üks moodul, kus koolitataval on võimalus liituda tasemeõppega kutseõppe keskhariduse baasil või sessioonõppe õppekavade järgi õppijatega, valides endale sobiva(d) mooduli(d). Moodulõppe eesmärgiks on pakkuda uusi, alternatiivseid õpivõimalusi täiskasvanutele.
Õppijal on võimalus valida erineva mahuga mooduleid või komplekteerida mitmest moodulist endale sobiv õppeplaan.
Moodulõpe on tasuline.
Sihtgrupp: Õppijad, kes soovivad täiendada oma õmblemise oskust või juurde õppida mantli õmblemist.
Maht: 160 tundi
Aeg: planeerimisel
Toimumiskoht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Niidupargi tn. 12.
Mooduli eesmärk: Õpetusega taotletakse, et õppija omandab teadmised ja oskused nahast toodete konstrueerimisest ja modelleerimisest vastavalt tegumoele, nahast toodete praktilisest õmblemisest vastavalt tellija mõõtudele ning moejoonisele ja hoiakud töökoha otstarbekaks korraldamiseks, iseseisvaks, säästlikuks ja kvaliteetseks töötamiseks.
Teemad:
MATERJALI TUNDMINE. Nahktooraine, naha ehitus, topograafia; nahkade omadused ja töötlemine (parkimine, viimistlemine); nahkade liigitus ja kvaliteet. Nahkade sorteerimine ja defektide kõrvaldamine.
LÕIKEÕPETUS JA MODELLEERIMINE Nahast toodete (rõivad, kotid, kindad jm. lisandid) konstrueerimiseks vajalikud mõõdud ja avaruselisad. Mõõtude võtmine. Konstrueerimise iseärasused. Lõigete modelleerimine. Töövahendid ja juurdelõikuse iseärasused. Lõigete ratsionaalne paigutamine. Tööjuhendis antud mõõtudega nahast toodete konstrueerimine ja modelleerimine vastavalt tegumoele.
ÕMBLUSTEHNOLOOGIA Nahktoodete detailid, õmblusvarud, vastasmärgid. Abi- ja
tugevdusmaterjalide kasutamine. Nahktoodete tehnoloogilise töötlemise järjestus. Nahkade lõikamine ja toote komplekti koostamine. Voodri- ja abimaterjalide juurdelõikus. Nahast juurdelõigatud detailide viimistlemine. Nahast ja kunstnahast toodete töötlemise erinevused ja iseärasused. Nahast detailide õmblemine. Furnituuri õmblemine. Nahktoodete õmblemisel sagedamini esinevad vead ja nende kõrvaldamine. Lõppviimistlus ja kvaliteedi kontroll. Nahktoodete hooldus.
PRAKTILISED TÖÖD Erineva tegumoega nahktoodete õmblemine. Nahktoodete parandamine (mantli, jope, jaki, vesti kehaosa ja varrukate kitsamaks-laiemaks, pikemaks-lühemaks tegemine, allääre tasandamine, taskute parandamine, krae ja esikinnise renoveerimine (luku vahetus), voodri vahetus, kottide parandus.
Maksumus: 420 eurot
Koolitaja: Heli Sakk-Hännikäinen, PKHK rätsepatöö eriala kutseõpetaja
Info: 53446945, 44 51968, meil: h