Nahk on meie suurim organ, mis puutub kokku välismaailmaga. Et nahal alati hea oleks ja hästi toimiks, siis on meie endi võimuses oma nahka hästi hoida. Poekreemide laiast valikust on raske leida 100% tervislikku ja tervist mittekahjustavat toodet. Need sisaldavad naftakeemiat, säilitusaineid ja silikoone. Õnneks on võimalik kreemid ja deodorandid endale ise valmistada. Need vastavad täielikult iga inimese enda naha vajadustele.
Selgeks saavad mõisted destilleeritud vesi, vesivann, emulsioon, emulgaator ja emulgeerimine.
Kreem saab mõnusalt lõhnav ja tuntavalt nahka paitav, deodorant aga naturaalne. Pealegi on omavalmistatud kreem odavam kui poest ostetud kallis kreem, ega sisalda säilitus- ja värvaineid ega naftakeemiat, mis võivad allergiat tekitada (fotode autor fotograaf Maris Sepp).
Aeg: T 03.12.2024 kell 16.15-18.30. Koolitus registreerumiseks avatud.
Toimumise koht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus Niidupargi tn. 12, Pärnu
Sihtrühm: Õpituppa ootame huvilisi, kes soovivad saada teadmisi üdini loodusliku kreemi ja deodorandi valmistamisest looduslike toorainetega.
Eesmärk: Annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada looduslikku kosmeetikat (kreemi ja deodoranti). Koolitus annab ülevaate, milliseid vahendeid ja tooraineid kasutada erinevate näotüüpide puhul. Valmib looduslik käsitöö kreem ja deodorant.
Maht: 3 tundi (3* 45 min.)
Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada loodusliku kreemi.
Koolitusel osaleja tunneb kreemitegemiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepti.
Koolituse osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida.
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada loodusliku deodorandi.
Koolitusel oskab jälgida ohutust kreemi tegemisel
Koolituse teemad:
Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus.
Lihtsa kreemi- ja deodorandiretsepti koostamine, koostisosade kaalumine.
Õppepäeval valmib looduslik käsitöökreem ja deodorant. Kreemitegemise juures kasutatakse kohalikku mesilasvaha, erinevaid taimseid rasvu/õlisid (tudraõli) ning lisada võib näiteks taimetõmmist destilleeritud vee asemel, mis lisab kreemile taimeväge ja häid omadusi. Deodorandis kasutatakse kookosrasva ja iga osaleja saab valida meeldiva eeterliku õli selle lõhnastamiseks.
Maksumus: 50€/ osaleja.
NB! Iga osaleja võtab kaasa kuni 50ml taara/purk näokreemi jaoks. Deodorandi jaoks väiksem purk /topsik 30ml ning väike kauss ja lusikas tooraine segamiseks.
Grupi suurus: miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerumisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.
Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).
Lektor:
Lektor: Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid ja väikeettevõtja.Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst - herbaatika 360 ah; Loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112 ah, Loodustoodete valmistamine 30 ah; Ravimtaimed ja tervishoid 3 aste 64 ah - Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 12a jooksul, asutuses Maagilised Loodushinged MTÜ.
On loonud huvikooli Saare Kunksmooride Kool. Aasta koolitaja 2021 nominent. Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodustooted valmivad brändi nime Saare Kunksmoor all Kuressaares oma tunnustatud koduköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest!
Koolitusjuht: Gerli Ollino, PKHK täiendusõppe koolitusjuht, 4451968; 5014291, e- post