Keevitaja tase 3 (MIG/MAG keevitaja)

Aeg: Koolitus planeerimisel sügis 2022 (oktoober/november 2022). 2 korda nädalas õhtuti kell 16.00- 20.00 (korraga 5 ak. tundi). Koolitus registreerumiseks avatud.
Koolituse lõpetajal võimalus sooritada lisatasu eest keevitaja tase 3 kutseeksam ja saada kutsetunnistus. Kutse andja Eesti Masinatööstuse Liit. Ei ole kohustuslik, vaid võimalus!!
Toimumise koht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus Niidupargi tn. 12, Pärnu D-korpus
Sihtrühm: Koolitusele on oodatud mehaanika ja metallitöövaldkonnas töötavad/ tööd ostivad töötajad, kes soovivad omandada oskusi poolautomaatsete keevitustööde teostamiseks (nt lukksepp, koostelukksepp, metallikonstruktsioonide valmistaja, keskkonnatehnika lukksepp ja teised).
Maht: 120 tundi
 
Eesmärk: Poolautomaat (MIG/MAG) keevitaja töötab põhiliselt metalltooteid ja konstruktsioone valmistavas ettevõttes ning hoolde ja remonditöödel. Keevitaja põhitöö on keevitusliidete ettevalmistamine ja teostamine ning järeltöötlus koos tulemuste kontrolliga. Töö nõuab jooniste lugemise oskust, töötlemistehnoloogia ja materjalide tundmist.
Tutvu ka eelmise kursuse fotodega!
 
Õpiväljund:
• Loeb tööjoonist ja WPS-i
• Tunneb keevituse kohta käivaid standardeid
• Valmistab ette töökoha. Seadistab keevitusseadme. Valmistab ette detailid ja koostab koostu vastavalt joonisele.
• Keevitab tavateraseid MIG/MAG keevitusega põkkliiteid asendis PA ja vastakliiteid asendites PB ja PF vastavalt ISO5817 nõuetele tasemele „C“.
• Oskab parandada keevitusvigu. Teostab järeltöötluse ja kontrollib visuaalselt teostatud keevitust.
Õppekava koostamise alus: Kutsestandard keevitaja EKR tase 3.
 
Koolituse teemad:
Keevitaja eriala alusteadmised 40 tundi
• Materjaliõpetus. Teraste liigitus ja tähistamine kasutusala järgi. Teraste keevitatavus. 8 tundi 
• Poolautomaatkeevituse töötamise põhimõte ja üksiksõlmede ehitus. Keevitamisel kasutatavad gaasid ja keevitustraadid ning nende tähistamine. 10 tundi 
• Ohutus ja töökeskkonna nõuded 2 tundi 
• Tööjooniste lugemine, keevitusõmbluste tähistamine joonisel ISO2553 järgi. Keevitusõmblustele esitatavad nõuded ISO5817 järgi. Keevituskonstruktsioonide üldtolerantsid ISO 13920 järgi. 20 tundi 
Koolipraktika 76 tundi 
• Detailide ettevalmistamine, järeltöötlus ja kontroll koos avastatud vigade kõrvaldamisega 6 tundi
• Poolautomaatkeevituse häälestamine tööks vajalikule keevitusrežiimile (keevitusparameetrite seadistamine). Keevitamine erinevates keevitusasendites erinevate keevitusrežiimidega 70 tundi
Lõpueksam 4 tundi (teooria+ praktiline töö).

Õppekava loetakse omandatuks, kui õppija on omandanud õppekavas ettenähtud kompetentsid läveni tasemel ning keevitab poolautomaatkeevitusega põkkliite asendis PA ja nurkliite asendis PF, tasemele „C“ ISO5817 nõuetele vastavalt.
 
Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument:
Lõpetaja saab vormikohase  täiendus- ja ümberõppe teenistuse poolt väljastatud tunnistuse koos akadeemilise õiendiga kui ta: 
1.  on läbinud vähemalt 80% ulatuses koolituse ja saavutanud püstitatud õpiväljundid
2. sooritanud positiivsele tulemusele lõpueksami 

Grupi suurus:
 miinimum 5 õppijat. Grupi komplekteerumisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab  koolituse ajakava ning toimumiskoha.
Maksumus: 1800€/ inimene (sisaldab kõiki koolitusmaterjale).
Tasumine ning loobumine: osaleja kinnituse ning grupi komplekteerumise järgselt edastatakse Teile sellekohase kinnitusega koolitusarve. Hilisemal koolitusest loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest (va erijuhtudel).

Lektorid:
Ilmar Eek, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse mehaanika- ja metallitöö valdkonna kutseõpetaja. Tallinna Ehitus- ja mehaanikatehnikum, tehnik-tehnoloog.
Lembit Miil, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse mehaanika- ja metallitöö valdkonna kutseõpetaja. Tallinna Polütehniline Instituut mehaanikainsener. Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ANDRAS, täiskasvanute koolitaja, tase 6.
Karli Edo, tööohutuse lektor
Urmas Rebas, keevituspraktika õpetaja
 
Koolitusjuht: Gerli Ollino, koolitusjuht, 4451968; 5014291, e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.