Arvuti kasutamine igapäevatöös edasijõudnutele

Aeg: 17.09-11.10.2018 (E ja N kell 17.00-20.15 (4 ak. tundi), v.a. 11.10 kell 17.00-18.30 (2 ak. tundi)) 

Sihtrühm: Koolitus on sobilik igapäevasele arvutikasutajale (väikeettevõtja, bürootöötaja), kelle arvuti kasutamise oskused vajavad arendamist; erialase tasemehariduseta arvutikasutaja, kes kasutab oma töös Windowsi operatsioonisüsteeme.

Koolitused on mõeldud täiskasvanutele, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes. Koolitusele saame võtta kõrgharidusega isikuid ainult vabade kohtade olemasolul.

Grupi suurus: 12 inimest

Õppe alustamise nõuded: eesti keele valdamine suhtlustasandil. Varasem tekstitöötluse- ja/või tabeltöötluse programmide kasutuskogemus.

Maht: 30 tundi

 
Õpiväljundid:

Koolituse läbinu:

  • kasutab otstarbekalt otsingumootorit ning järgib head tava internetis suhtlemisel
  • kasutab teksti- ja töötlustöötlusprogrammi erinevaid võimalusi
  • kasutab esitlemisprogrammi erinevaid võimalusi


Õppe sisu:

Teoreetiline õpe 5 tundi:

* Failihaldus, toimingud Windows operatsioonisüsteemiga

* Otsingumootori kasutamine; eduka otsingu saladused

* Netikett, suhtlemine arvuti vahendusel

* Tekstitöötlus, tabeltöötlus,  erinevate teksti-ja tabeltöötlusprogrammide tutvustus

* Esitluste koostamine; erinevate esitlusprogrammide kasutus

Praktiline õpe 25 tundi:

* Otsingumootori kasutamine, infootsing, erinevate märksõnade kasutamine, operaatorite kasutamine (nt: intitle:[sõna] jne) 

* Failihaldus; toimingute sooritamine Windows operatsioonisüsteemiga

* Tekstitöötlusprogrammi kasutamine Microsoft Office, dokumentide koostamine, vormindamine, failitoimingud, matemaatiliste valemite koostamine, sümbolite kasutamine, pilditöötlus, SmartArt ja WordArt funktsioonide kasutamine, tabelite koostamine ja vormindamine, lõikude vormindamine, hulgikirja koostamine, töötamine blokkidega ja töö tabulaatoritega

* Tabeltöötlusprogrammi kasutamine Microsoft Office, dokumentide koostamine, vormindamine, diagrammide ja graafikute koostamine, matemaatiliste valemite ja funktsioonide kasutamine (nt SUM, MAX jne), loogika-, teksti-, otsingu-, viite- ja kuupäeva funktsioonide kasutamine, sorteerimine ja filtreerimine, failitoimingud, lahtrite automaatne täitmine, tingimusvormingute kasutamine, jooniste ning piltide lisamine ja kujundamine

* Esitluse koostamine Microsoft Office Power-Point, dokumentide koostamine, vormindamine, kujundamine, loomine ning käivitamine, failitoimingud, juhtslaidi koostamine ja kasutamine, piltide lisamine ja kujundamine, tabelite ja diagrammide lisamine ja kujundamine, esitlemine

Õppekavaga saad tutvuda siin!

Lõpetaja saab vormikohase  täiendus- ja ümberõppe teenistuse poolt väljastatud tunnistuse koos akadeemilise õiendiga kui ta:

  1. on läbinud vähemalt 70% ulatuses koolituse ja saavutanud püstitatud õpiväljundid
  2. valminud portfoolio tehtud töödest

Hindamismeetod:

Hinnatakse portfooliot tunnis tehtud töödest:

  1. tekstitöötlus-tekstidokumentide koostamine, vormindamine
  2. tabeltöötlus-tabelarvutuse kasutamine erinevate ülesannete lahendamiseks
  3. esitluse koostamine

Hindamiskriteeriumid:

Portfoolio peab sisaldama kõiki tunnis tehtud töid. Mitteeristav hindamine (A, arvestatud)

 
Lektor: Siim Soopõld, kutseõpetaja kutse EKR tase 6. IT kutseõpetaja Pärnumaa Kutsehariduskeskuses alates 2011 aastast, eelnevalt õppinud Pärnumaa Kutsehariduskeskuses Arvutiteenindust. IT-süsteemide spetsialisti kutse EKR tase 4, Tallinna Ülikool, bakalaureus.

Koolitusjuht: Gerli Ollino, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse täiendus- ja ümberõppe teenistuse koolitusjuht, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

{BreezingForms:tasuta}