Tehisintellekti kasutamine fotoloomeks ja disainiks

Logo1 haridusmin 3lovi est

 

 

 

Aeg: 07.10-23.10.2024, E ja K, kell 17.00-19.15, 3 ak tundi.

Toimumise koht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus Niidupargi tn. 8//12, Pärnu, A402

Sihtrühm: Erinevate valdkondade esindajad, kes soovivad omandada algteadmisi ja oskusi tehisintellekti kasutamiseks graafilises disainis ja fotoloomes, algajad disainerid ja fotograafid, kes soovivad integreerida tehisintellekti oma loomingulisse töösse. Õppijad, kes soovivad kasutada tehisintellekti loodud visuaale, et muuta oma sotsiaalmeedia, veebileht või reklaamkampaaniad visuaalselt köitvamaks.

Grupi suurus: 13 inimest
Nõuded õpingute alustamiseks: Kursus on mõeldud algajatele.
Koolitusele me ei saa võtta tasemeõppes õppijaid!

Maht: 32 tundi, millest kontakttunnid on 24 ja 8 tundi on iseseisev töö

Õpiväljundid:

1. Mõistab tehisintellekti põhimõisteid, ajalugu ja peamisi kasutusalasid.
2. Tunnistab AI mõju ühiskonnale, eetikale ja tööstusele.
3. Tutvub masinõppe ja süvaõppe alustega.
4. Oskab kirjeldada ja mõista erinevate AI rakenduste tööpõhimõtteid.
5. Saab ülevaate, kuidas andmeid AI jaoks ette valmistada ja analüüsida.

Koolituse teemad:
Õppevorm: Kombineeritud õpe, mis sisaldab teooriat, praktilisi harjutusi ja iseseisvat projektitööd.
Teooria (12 tundi)
-Sissejuhatus tehisintellekti ja selle kasutusse visuaalkunstides: Ülevaade tehisintellekti mõistest ja selle rakendamisest graafilises disainis ning fotoloomes. Tutvustame näiteid AI kasutamisest kunsti ja disaini loomisel.
-Tehisintellekti tööriistad graafilises disainis ja fotoloomes: Tutvustus spetsiifilistele AI tööriistadele ja platvormidele, mida saab kasutada visuaalse sisu loomisel, sealhulgas Adobe Sensei, DeepArt ja teised AI-põhised fototöötlusprogrammid.
-Visuaalse sisu loomine tehisintellekti abil: (3 tundi) Põhimõtted ja tehnikad, kuidas AI-d kasutada efektiivse ja esteetiliselt meeldiva graafilise disaini ning fotokunsti loomiseks.
-Tehisintellekt, loovus ja eetika: Arutelu tehisintellekti rolli üle loovprotsessides, sh eetilised kaalutlused ja autoriõigus.
Praktilised tööd (12 tundi)
-AI-põhiste disainitööriistade kasutamine: Praktiline töö AI-disainitööriistadega, et luua graafilisi elemente, logosid või visuaalseid identiteete.
-AI fototöötlus: Fotode töötlemine ja stiliseerimine kasutades AI-põhiseid programme, et saavutada unikaalseid visuaalefekte ja parandada fotode kvaliteeti.
-Isikupäraste projektide loomine: Osalejad rakendavad õpitut, luues oma AI-abiga graafilise disaini või fotoprojekti, mis ühendab tehnilised oskused ja loovuse.
Iseseisev töö (8 tundi)
Lõputöö: Osalejad valivad projekti, mille nad iseseisvalt arendavad, kasutades kursuse jooksul tutvustatud tehisintellekti tööriistu graafilise disaini või fotoloome valdkonnas. Projekti eesmärk on näidata, kuidas AI võib muuta ja rikastada visuaalset loovust.

Kursuse hind: Tasuta. Riiklik koolitustellimus (RKT), finantseeritakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist. Koolitusel osalemine on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies (lähtudes lõpetamise nõuetest) mahus. 
NB! Kui tasuta osalemise tingimused ei ole täidetud/ koolitus katkestatakse, käsitletakse seda tavakoolitusena ning kursuslasele rakendub koolitusarve tasumise kohustus.  
Kursuse eest tasumine toimub arve alusel. Arve tuleb tasuda täies ulatuses arvel märgitud summas (384€/ osaleja) ning tähtajaks. 


Lõpetamise nõuded:

Hindamismeetod – praktiline töö, hinnatakse mitteeristavalt ehk „arvestatud“, või„mittearvestatud“.
Hindamiskriteerium: Iseseisva töö (lõputöö) edukas esitamine ja kaitsmine.
Kursuse käigus loob iga õppija visuaalse portfoolio, mille valmistamisel on kasutatud tehisintellekti tööriistu ja tehnikaid graafilise disaini või fotoloome protsessis. Projekt võib olla digitaalne illustratsioon, interaktiivne disainilahendus, AI-töödeldud fotoseeria või muu visuaalne teos, mis ühendab endas tehisintellekti võimalused ja loovaid disainipõhimõtted. Projekti žanr on vabalt valitav, võimaldades osalejal keskenduda huvipakkuvale valdkonnale.

1. Lõpetaja saab vormikohase täiendus- ja ümberõppe teenistuse poolt väljastatud tunnistuse koos akadeemilise õiendiga kui :
 - isik saavutas kõik õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundid ja koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust.
2. Lõpetaja saab vormikohase täiendus- ja ümberõppe teenistuse poolt väljastatud tõendi koos akadeemilise õiendiga kui :
 - isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid ja koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust.

Läbiviija:

Jüri Looring, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse külalislektor
1. Pernova Hariduskeskuse filmiringi õpetaja 2017-2021
2. Pärnu Postimehe foto- ja videograaf 2021-2023
3. Erinevate fotoprojektide telesaadete, audiovisuaalsete reklaamprojektid produktsioon 2010-...
4. Kinobussi YoBaNa projekti raames toimunud meedia- ja filmikoolitus 2011-2012
5. Jalgpalli Premium Liiga otseülekanded (Mind Media) 2021-...
6. Paikuse Põhikooli tehnoloogia õpetaja

Koolitusjuht: Heleri Heinla, PKHK koolitusjuht, 4451968; 53446945
e- post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 
Täida väli!
Täida väli
Täida väli!
Täida väli!
Täida väli!
Täida väli!
Tee valik!
Tee valik!
Tee valik!
Tee valik
Tee valik!
Invalid Input
Täida väli
Invalid Input
Invalid Input